Prodhuesit shumicë Ubidecarenone coenzyme Q10 dhe furnizuesit | Tong Rui Bio-Tech

Ubidecarenone Coenzyme Q10

Përshkrim i shkurtër:

Coenzyme Q10, i njohur gjithashtu si ubiquinone, ubidecarenone, coenzyme Q, dhe shkurtuar në kohë të CoQ10, Coq, ose Q10 është një coenzyme që është i kudogjendur në kafshë dhe shumicën e baktereve (pra emri ubiquinone). Ajo është një 1,4-benzoquinone, ku Q referohet grupit kimike quinone dhe 10 referohet numrit të nënnjësive kimike isoprenyl në tail.This substance saj yndyrë i tretshëm, i cili ngjan një vitaminë, është i pranishëm në të gjitha qelizat respiring eukariote, kryesisht në Mitochondria. Kjo është një komponent i zinxhirit të transportit elektron dhe merr pjesë në frymëmarrje aerobic qelizore, e cila gjeneron energji në formën e ATP. Nëntëdhjetë e pesë për qind e energjisë e trupit të njeriut është gjeneruar këtë way.Therefore, këto organe me të larta të energjisë kërkesat, të tilla si të zemrës, mëlçisë, veshkave dhe të ketë më të lartë CoQ10 concentrations.Coenzyme Q10 (CoQ10) është një substancë që është gjenden natyrisht në trup dhe ndihmon kthyer në energji ushqimin. Coenzyme Q10 është gjetur në pothuajse çdo qelizë në trup, dhe kjo është një antioksidant i fuqishëm. Disa studime sugjerojnë se coenzyme Q10 shtojcave USP, ose nga vetë ose në me terapi të tjera të drogës.


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / KG
 • Min.urdhër Sasia: 1 KG
 • Furnizimi Aftësia: 10000 KG / në muaj
 • Porti: Shanghai / Pekin
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Coenzyme Q10, i njohur gjithashtu si ubiquinone, ubidecarenone, coenzyme Q, dhe shkurtuar në kohë të CoQ10, Coq, ose Q10 është një coenzyme që është i kudogjendur në kafshë dhe shumicën e baktereve (pra emri ubiquinone). Ajo është një 1,4-benzoquinone, ku Q referohet grupit kimike quinone dhe 10 referohet numrit të nënnjësive kimike isoprenyl në tail.This substance saj yndyrë i tretshëm, i cili ngjan një vitaminë, është i pranishëm në të gjitha qelizat respiring eukariote, kryesisht në Mitochondria. Kjo është një komponent i zinxhirit të transportit elektron dhe merr pjesë në frymëmarrje aerobic qelizore, e cila gjeneron energji në formën e ATP. Nëntëdhjetë e pesë për qind e energjisë e trupit të njeriut është gjeneruar këtë way.Therefore, këto organe me të larta të energjisë kërkesat, të tilla si të zemrës, mëlçisë, veshkave dhe të ketë më të lartë CoQ10 concentrations.Coenzyme Q10 (CoQ10) është një substancë që është gjenden natyrisht në trup dhe ndihmon kthyer në energji ushqimin. Coenzyme Q10 është gjetur në pothuajse çdo qelizë në trup, dhe kjo është një antioksidant i fuqishëm. Disa studime sugjerojnë se coenzyme Q10 shtojcave USP, ose nga vetë ose në me terapi të tjera të drogës.

   

  Emri i produktit:  Ubidecarenone Coenzyme Q10

  CAS No: 303-98-0

  formula molekulare: C59H90O4

  Përbërës: 

  1. Coenzyme Q10: 98%, 99% HPLC

  2. ujit tretshëm pluhur CoQ10: 10%, 20%, 40%

  3. Ubiquinol: 96% -102%

  4. nano-emulsionit: 5%, 10%

  Ngjyra: portokalli e verdhë pluhur pluhur me erë karakteristike dhe shije

  OMGJ Statusi: OMGJ pagesë

  Paketimi: në 25kgs bateri fibër

  Magazinimi: Mbani enë të pahapura në vend të freskët, e thatë, Mbani larg nga drita e fortë

  Jetëgjatësia: 24 muaj nga data e prodhimit

   

  funksioni:

  -Coenzyme Q10 USP mund të jetë pas Heart Attack

  Dështimi -Coenzyme Q10 USP mund të përdoret Heart (HF)

  -Coenzyme Q10 USP mund të përdoret tension të lartë

  -Coenzyme Q10 USP mund të përdoret kolesterolit të lartë

  - Coenzyme Q10 USP mund të përdoret Diabetes

  -Coenzyme Q10 USP mund të përdoret dëme Heart shkaktuar nga kimioterapia

  -Coenzyme Q10 USP mund të përdoret operacionit të zemrës

  -Coenzyme Q10 USP mund të përdoret Gum (periodontale) sëmundje

  Aplikacion:

  -të përdorura në mjekësi, përdoret si nate nutriton në nutraceutical, ushqim dhe produkte kozmetike.


 • Previous:
 • Next: