Екстракт од шипка

Краток опис:

Екстрактот од шипка содржи полифеноли и антоцијани, за кои се верува дека го олеснуваат воспалението на зглобовите и спречуваат оштетување на зглобовите.Богат е и со витамин Ц, кој има антиоксидантни својства. Тилирозид, гликозиден флавоноид, ги подобрува метаболичките нарушувања предизвикани од дебелина преку активирање на сигнализацијата на адипонектин проследено со подобрување на оксидацијата на масните киселини во црниот дроб и скелетните мускули кај дебели дијабетични глувци.


 • FOB Цена:0,5 - 2000 американски долари / кг
 • Мин. Количина на нарачка:1 кг
 • Способност за снабдување:10000 кг/месечно
 • Пристаниште:ШАНГАЈ/ПЕКИНГ
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Име на производ: Екстракт од шипки

  Латинско име: Rosa Laevigata Michx.Роза канина.

  Употребен дел: овошје

  Анализа: полифеноли, витамин Ц,Тилирозид

  Боја: жолто-кафеава во прав со карактеристичен мирис и вкус

  Статус на ГМО: Без ГМО

  Пакување: во тапани со влакна од 25 кг

  Складирање: Чувајте го садот неотворен на ладно и суво место, чувајте го подалеку од силна светлина

  Рок на употреба: 24 месеци од датумот на производство

  Тилирозид, флаваноид првично извлечен одMagnoliafargesii, се покажа дека има моќна анти-комплемент активност на класичната патека на системот на комплементот.Дополнително, пријавено е дека ова соединение има значителни анти-пролиферативни ефекти.Понатаму, забележано е дека тилирозид силно ги потиснува серумските GPT и GOT покачувањата на Д-галактозамин (D-GaIN)/Липополисахарид (sc-221854) (LPS) индуцирана повреда на црниот дроб кај глувци преку инхибиција на производството на TNF-α.Дополнително, Тилирозид покажува антиоксидантни, антиинфламаторни и чистачки својства преку инхибиција на ензимската и неензимската липидна пероксидација.

   

  Име на производ: Екстракт од шипка

  Ботанички извор: Rosa rugosa Thunb

  Анализа: Тилирозид; MQ-97; VC

  CAS бр.: 20316-62-5

  Опис
  Тилирозид, исто така наречен 6"-O-trans-p-Coumaroylastragalin, е природен флавоноид кој се наоѓа во билките на Agrimonia pilosa Ledeb.Тилирозид покажува хепатопротективен ефект против повреда на црниот дроб предизвикана од Д-галактозамин (D-GalN)/липополисахарид (LPS) кај глувци.Тилирозид, исто така, покажува антиканцерогени, антиоксидантни, антиинфламаторни и антидијабетични активности.
  Синоними
  6”-О-транс-п-Кумароиластрагалин
  Име на IUPAC
  [(2R,3S,4S,5R,6S)-6-[5,7-дихидрокси-2-(4-хидроксифенил)-4-оксохромен-3-ил]окси-3,4,5-трихидроксиоксан-2- ил]метил (Е)-3-(4-хидроксифенил)проп-2-еноат
  Молекуларна тежина
  594,5
  Молекуларна формула
  C30H26O13
  Точка на вриење
  943,9±65,0 °C на 760 mmHg
  Точка на топење
  257-260°C
  Чистота
  > 98%
  Густина
  1,7±0,1 g/cm3
  Изглед
  Прашок
  Апликација
  антиканцерогени;антиоксиданс;антиинфламаторно;антидијабетична
  Форма
  Прашок

  Апликација:

  1. Се користи во областа на здравствената заштита како суровина за медицина;

   

  2. Се користи во козметичката област како козметичка суровина;


 • Претходно:
 • Следно: