Екстракт од лушпа од црн грав 25% антоцијанидини

Краток опис:

Екстракт од црн грав користен црн грав Глицин Макс (л.) Мери.Семето како суровина, деликатно и извлечено со употреба на посебен процес, главни компоненти е пченкарното цвеќе – 3 – глукозид.Црниот грав антоцијанинот е извлечен од црната кора што се користи како моќен антиоксиданс, наречен црвен пигмент од црн грав.Прашокот за екстракт од црн грав може да се користи како додаток за здрава храна или природна боја.

Екстрактот од црн грав е супер антиоксиданс и согорувач на маснотии кој е богат со фолати, протеини и влакна.Екстрактот од црн грав е познат и како C3G.C3G е антиоксиданс во екстрактот од црн грав што го прави ефикасен.C3G, цијанидин-3-глукозид, е во фокусот на неодамнешните истражувања кои ја истражуваат не само неговата антиоксидантна активност, туку и други корисни здравствени својства.Антиоксидансот е најзастапен во растенијата и храната што имаат темен пигмент, како што се црн грав, црн ориз и разно темно овошје и бобинки.C3G всушност е одговорен за исклучување на генот одговорен за складирање на масти, а потоа го вклучува генот одговорен за метаболизмот на мастите.


 • FOB Цена:0,5 - 2000 американски долари / кг
 • Мин. Количина на нарачка:1 кг
 • Способност за снабдување:10000 кг/месечно
 • Пристаниште:ШАНГАЈ/ПЕКИНГ
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Екстракт од црн грав користен црн грав Глицин Макс (л.) Мери.Семето како суровина, деликатно и извлечено со употреба на посебен процес, главни компоненти е пченкарното цвеќе – 3 – глукозид.Црниот грав антоцијанинот е извлечен од црната кора што се користи како моќен антиоксиданс, наречен црвен пигмент од црн грав.Прашокот за екстракт од црн грав може да се користи како додаток за здрава храна или природна боја.

  Екстрактот од црн грав е супер антиоксиданс и согорувач на маснотии кој е богат со фолати, протеини и влакна.Екстрактот од црн грав е познат и како C3G.C3G е антиоксиданс во екстрактот од црн грав што го прави ефикасен.C3G, цијанидин-3-глукозид, е во фокусот на неодамнешните истражувања кои ја истражуваат не само неговата антиоксидантна активност, туку и други корисни здравствени својства.Антиоксидансот е најзастапен во растенијата и храната што имаат темен пигмент, како што се црн грав, црн ориз и разно темно овошје и бобинки.C3G всушност е одговорен за исклучување на генот одговорен за складирање на масти, а потоа го вклучува генот одговорен за метаболизмот на мастите.

   

  Екстрактот од црн грав може да ја подобри функцијата на вашето тело на многу начини.Прво е вашето дигестивно здравје, и протеините и влакната ќе промовираат рамнотежа во дигестивниот пат за подобра и поефикасна апсорпција.Ова рамномерно разложување на храната помага да се намалат екстремите во врска со едноставното земање шеќер од дигестивниот тракт.Вишокот на едноставно внесување на шеќер одеднаш може да предизвика несакан скок на шеќерот во крвта.Недостатокот на едноставно земање шеќер може да предизвика брз пад на шеќерот во крвта.Секоја крајност може да го наруши балансот на шеќерот во крвта.Црниот грав изобилува со растворливи влакна, што е конкретно тип на влакна за кои е откриено дека многу помага во намалувањето на нивото на холестерол во крвта.Намалените ризици од коронарна срцева болест и срцев удар се поврзани со зголемена потрошувачка на растворливи влакна, особено од мешунките.Фолат, или витамин Б6, е особено изобилен во црниот грав.Нервниот систем се потпира на фолати за да ги произведе аминокиселините што му се потребни за да функционира.Црниот грав е исклучително богат извор на минералот во трагови молибден.Молибденот служи за корисна цел за разградување и детоксикација на сулфитите кои се наоѓаат во храната како салати и вина.Многу луѓе се чувствителни на сулфити и може да предизвикаат забрзано чукање на срцето, главоболка или дезориентација кога се консумираат.
  Екстрактот од црн грав е одличен природен додаток за избор, подобрувајќи го вашето тело одвнатре е надвор.Неверојатно е што сите овие прекрасни додатоци се на нашите прсти, достапни за да ни помогнат нам и на нашите тела.Ако сте во процес на подобрување на прекрасната машина што ја нарекуваме човечко тело, обидете се да го додадете овој додаток и гледајте како вашето тело реагира со подобар сон, подобрена меморија, помалку стрес и позитивен изглед.

   

  Име на производ:Екстракт од лушпа од црн грав

  Латинско име: Глицин Макс Л.

  Употребен дел од растението: семе/трупа

  Анализа:, Антоцијани: 10%-25% со HPLC

  Антоцијанидин: 10%-25% со HPLC

  Боја: Длабоко виолетова пудра со карактеристичен мирис и вкус

  Статус на ГМО: Без ГМО

  Пакување: во тапани со влакна од 25 кг

  Складирање: Чувајте го садот неотворен на ладно и суво место, чувајте го подалеку од силна светлина

  Рок на употреба: 24 месеци од датумот на производство

   

  Функција

  1.Екстракт од кора од црн грав во прав антоцијани во прав со функција на антиоксиданс;

  2. Прашокот за екстракт од кора од црн грав може да ја намали активноста на оксидазата;

  3. Прашокот за екстракт од кора од црн грав ќе ја инхибира апсорпцијата на холестеролот;

  4. Прашокот од екстракт од кора од црн грав може да ги подобри симптомите на анемија.

   

  Апликација:

  1. Се применува во козметичко поле, екстракт од кора од црн грав во прав кој се користи како суровини за разубавување на кожата;

  2. Се применува во полето за здрава храна, прашок од екстракт од кора од црн грав што се користи како суровини за подобрување на имунитетот.

  3. Се применува во фармацевтското поле, екстракт од кора од црн грав во прав кој се користи како шеќерна облога.

   

   


 • Претходно:
 • Следно: