Трговија на големо црно грав Екстракт Хал 25% anthocyanidins производители и добавувачи | Тонг Rui Био-Tech

Црно грав Екстракт Хал 25% anthocyanidins

Краток опис:

Црн грав екстракт се користи црн грав Глицин Макс (л.) Merri. Семе како суровина, нежен и извадени со употреба на посебен процес, главните компоненти е cornflower - 3 - глукозид. Црн грав anthocyanin е извлечена од црна кора користи како моќен антиоксидант, наречен црн грав црвен пигмент. Црн грав екстракт во прав може да се користи како здрава храна адитиви или природна боја.

Црна грав екстракт е супер антиоксиданс и масти режач кој е богат со фолна киселина, протеини и влакна. екстракт од црн грав е исто така познат како C3G. C3G е антиоксиданс во грав Екстракт Црното, што го прави ефикасен. C3G, Cyanidin-3-глукозид, е во фокусот на најновите истражувања истражува не само неговата антиоксидантна активност, но исто така и други корисни здравствени својства. На антиоксиданс е најчест во растенијата и храна која има темна боја, како црна грав, црн ориз, и избрани темно овошје и бобинки. C3G е всушност одговорен за исклучување на генот одговорен за чување на масти, а потоа се врти на генот одговорен за метаболизмот на мастите.


 • ФОБ Цена: US $0.5 - 2000 / KG
 • Мин.нарачката Кол: 1 кг
 • Набавка Способност: 10000 kg / месечно
 • Порт: ШАНГАЈ / ПЕКИНГ
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Црн грав екстракт се користи црн грав Глицин Макс (л.) Merri. Семе како суровина, нежен и извадени со употреба на посебен процес, главните компоненти е cornflower - 3 - глукозид. Црн грав anthocyanin е извлечена од црна кора користи како моќен антиоксидант, наречен црн грав црвен пигмент. Црн грав екстракт во прав може да се користи како здрава храна адитиви или природна боја.

  Црна грав екстракт е супер антиоксиданс и масти режач кој е богат со фолна киселина, протеини и влакна. екстракт од црн грав е исто така познат како C3G. C3G е антиоксиданс во грав Екстракт Црното, што го прави ефикасен. C3G, Cyanidin-3-глукозид, е во фокусот на најновите истражувања истражува не само неговата антиоксидантна активност, но исто така и други корисни здравствени својства. На антиоксиданс е најчест во растенијата и храна која има темна боја, како црна грав, црн ориз, и избрани темно овошје и бобинки. C3G е всушност одговорен за исклучување на генот одговорен за чување на масти, а потоа се врти на генот одговорен за метаболизмот на мастите.

   

  Екстракт од црн грав може да се подобри функцијата на телото во многу начини. Првиот е вашиот дигестивен здравје, и на протеини и влакна ќе го промовира рамнотежа во дигестивниот тракт за подобро и поефикасно апсорпција. Ова дури и дефект на храна помага да се намали во однос на крајности едноставен навлегувањето шеќер од дигестивниот тракт. Вишок на едноставен шеќер навлегувањето на сите одеднаш може да предизвика несакани скок на крвниот шеќер. Недостатокот на едноставни навлегувањето шеќер може да предизвика брз пад на шеќерот во крвта. Или екстремни може да вознемири рамнотежа на шеќерот во крвта. Црн грав се богати со растворливи влакна, која е специјално видот на влакна кои се наоѓаат многу корисни во намалувањето на нивото на холестеролот во крвта. Намали ризикот од срцеви заболувања и инфаркт имаат и е поврзан со зголемување на потрошувачката на растворливи влакна, особено од мешунките. Фолна киселина или витамин Б6, е особено богата со црн грав. На нервниот систем се потпира на фолна киселина за производство на амино киселини што треба да функционира. Црн грав се исклучително богат извор на минерали во трагови молибден на. Молибден служи за корисни цели на рушење и детоксикација сулфити во храната како салати и вина. Многу луѓе се чувствителни на сулфити, и може да се предизвика брзо чукање на срцето, главоболка или дезориентација кога се консумира.
  Црно грав екстракт е голем сите природни додаток да се избере, подобрување на вашето тело од внатре е надвор. Тоа е неверојатно дека сите овие прекрасни додатоци се на нашиот прст совети, достапни за нас и нашите тела им помогне. Ако сте во процесот на подобрување на прекрасна машина што ние го нарекуваме човечкото тело Обидете се со додавање на овој додаток и да се види вашето тело реагира со подобар сон, подобрена меморија, помалку стрес и позитивни изгледи.

   

  Име на производ : Black Bean Hull Extract

  Латинското име: Глицин Макс Л.

  Растенијата Дел користат: Семе / Hull

  Проба:, антоцијани: 10% -25% од страна на HPLC

  Anthocyanidin: 10% -25% од страна на HPLC

  Боја: Deep Purple прав со карактеристичен мирис и вкус

  ГМО Статус: ГМО

  Пакување: 25kgs во тапани влакна

  Начин на чување: се чува во неоштетени ладно, суво место, се чува далеку од силна светлина

  Рок на траење: 24 месеци од датумот на производство

   

  функција

  1.Black грав екстракт од кора од прав антоцијани во прав со функција на антиоксиданс;

  2.Black грав екстракт од кора во прав може да ја намали активноста на оксидаза;

  3.Black грав екстракт од кора во прав ќе го инхибираат апсорпцијата на холестерол;

  4.Black грав кора екстракт во прав може да се подобри симптоми на анемија.

   

  примена:

  1.Applied во козметиката поле, црн грав екстракт од кора од прав се користи како суровина за разубавување на кожата;

  2.Applied во областа на здрава храна, црн грав екстракт од кора од прав во прав се користи како суровина за подобрување на имунитетот.

  3.Applied во фармацевтската област, црн грав екстракт од кора од прав се користи како шеќер-обвивка.

   

   


 • Претходно:
 • Следно: