Prodhuesit shumicë kasap Broom Ekstrakt dhe furnizuesit | Tong Rui Bio-Tech

Fshesë Ekstrakt kasap

Përshkrim i shkurtër:

Ruscus aculeatus, i njohur si butcher's-fshesë, është një shkurre me gjelbërim të përjetshëm të ulët Euroaziatike, me shoots sheshtë njohur si cladodes që i japin pamjen e ngurtë, shpinë-informoi leaves.It është një gjelbërim të përjetshëm si shkurre me një histori të gjatë të përdorimit në Europë për promovimin e shëndetin e sistemit të qarkullimit të gjakut. Në mesin e përfitime të tjera, fshesë kasap ndihmon të forcojë enët e gjakut dhe kapilarët, e cila ka gjeneruar interes për përdorim kundër venat me variçe. Është treguar edhe për lehtësimin e mbajtjes fluide dhe simptoma të tjera të pamjaftueshmërisë kronike deje.


 • FOB Çmimi: US $0.5 - 2000 / KG
 • Min.urdhër Sasia: 1 KG
 • Furnizimi Aftësia: 10000 KG / në muaj
 • Porti: Shanghai / Pekin
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Ruscus aculeatus, i njohur si butcher's-fshesë, është një shkurre me gjelbërim të përjetshëm të ulët Euroaziatike, me shoots sheshtë njohur si cladodes që i japin pamjen e ngurtë, shpinë-informoi leaves.It është një gjelbërim të përjetshëm si shkurre me një histori të gjatë të përdorimit në Europë për promovimin e shëndetin e sistemit të qarkullimit të gjakut. Në mesin e përfitime të tjera, fshesë kasap ndihmon të forcojë enët e gjakut dhe kapilarët, e cila ka gjeneruar interes për përdorim kundër venat me variçe. Është treguar edhe për lehtësimin e mbajtjes fluide dhe simptoma të tjera të pamjaftueshmërisë kronike deje.

   

  Emri i produktit: Fshesë Ekstrakt kasap

  Emri Latin: Ruscus aculeatus L.

  CAS No .: 84012-38-4

  Plant Pjesa Përdoret: Root

  Shqyrtim: Saponins llogaritet si Ruscogenins ≧ 5.0% ≧ 10.0% ≧ 20.0% nga UV

  Ngjyra: Brown pluhur të verdhë gjobë me erë karakteristike dhe shije

  OMGJ Statusi: OMGJ pagesë

  Paketimi: në 25kgs bateri fibër

  Magazinimi: Mbani enë të pahapura në vend të freskët, e thatë, Mbani larg nga drita e fortë

  Jetëgjatësia: 24 muaj nga data e prodhimit

   

  funksioni:

  -Hasten qarkullimin e gjakut

  lëkurës -Invigorate

  alopecia njeriut -Cure së

   

  Aplikacion:

  Materialet -si para të barnave për anticancer, anti-mutagjene dhe kardiovaskulare, ajo është përdorur kryesisht në fushën farmaceutike;
  -Si përbërësit aktiv të produkteve për antibacterial, rritjen e imunitetit, lipid-uljen e sheqerit në gjak duke ulur, ajo është përdorur kryesisht në industrinë e produkteve të shëndetit;
  Produkti -Si për të shpërndarë puçrra fytyre, qetësues dhe anti-inflamator, ajo është përdorur kryesisht në industrinë kozmetike;
  -Si një shtesë pastë dhëmbësh dhe përbërësit aktiv të produkteve dezinfektues, ajo është përdorur në industrinë kimike të përditshme.

   

  TË DHËNAT TEKNIKE FLETE

  artikull Specifikim metodë rezultat
  identifikim reagim pozitiv N / A pajtueshmëri
  tretës ekstrakt Uji / Etanol N / A pajtueshmëri
  madhësisë së grimcave 100% të kalojë 80 rrjetë USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  dendësia Bulk 0.45 ~ 0.65 g / ml USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Humbja në tharje ≤5.0% USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Sulphated Ash ≤5.0% USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Shpie (Pb) ≤1.0mg / kg USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Arseniku (As) ≤1.0mg / kg USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Kadmium (CD), ≤1.0mg / kg USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  tretës Mbetjet USP / Ph.Eur USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Pesticidet Mbetjet Negativ USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Kontrolli mikrobiologjik
  numërimin otal bakteriale ≤1000cfu / g USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Maja & myk ≤100cfu / g USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  Salmonella Negativ USP / Ph.Eur pajtueshmëri
  E.coli Negativ USP / Ph.Eur pajtueshmëri

   

  Më shumë informacion të TRB

  R -ut nr certifikimit
  USFDA, KMM, hallall i drejtë GMP ISO Certifikata
  Cilësia Reliable
  Gati 20 vjet, eksporti 40 vende dhe rajone, më shumë se 2000 tufa prodhuar nga TRB nuk kanë ndonjë problem të cilësisë, proces unik pastrimit, papastërti dhe kontrolli i pastërtisë takohen USP, PE dhe CP
  Gjithëpërfshirës Quality System

   

  ▲ Quality Assurance System

  ▲ kontrollit Document

  ▲ Sistemi Validation

  ▲ Sistemi Training

  ▲ Protokolli i Auditimit të Brendshëm

  ▲ Suppler Sistemi i auditimit të

  ▲ Pajisje Objektet Sistemit

  ▲ Sistemit të Kontrollit Material

  ▲ Sistemi i kontrollit të prodhimit

  ▲ Paketimi Etiketimi i Sistemit

  ▲ Sistemit të Kontrollit Laboratory

  ▲ Verifikimi Validation Sistemit

  ▲ Rregullator Çështjeve Sistemit

  Kontrollit Burimet tërësi dhe Proceset
  Strictly controlled all raw material,accessories and packaging materials.Preferred raw materials and accessories and packaging materials supplier with U.S. DMF number.

  Disa furnizues të materialeve të papërpunuara, si sigurimin e furnizimit.

  Institucione të forta bashkëpunuese për të mbështetur
  Instituti i Botanikës / Institucioni i mikrobiologjisë / Akademisë së Shkencës dhe Teknologjisë / University

 • Previous:
 • Next: