производители Метла Екстракт на големо месар и добавувачи | Тонг Rui Био-Tech

Метла Екстракт месар

Краток опис:

Ruscus aculeatus, познат како butcher's-метла, е низок зимзелени грмушки евроазиски, со рамен пука познат како cladodes кои се даде на изгледот на беспомошна, 'рбетот боева leaves.It е зимзелени грмушки како со долга историја на користење во Европа за промовирање на циркулаторниот здравствениот систем. Меѓу другите придобивки, месар метла помага заостри крвните садови и капилари, што генерира интерес за употреба против проширени вени. Тоа е, исто така, се покажа за да се намали задршка на течности и други симптоми на хронична венска инсуфициенција.


 • ФОБ Цена: US $0.5 - 2000 / KG
 • Мин.нарачката Кол: 1 кг
 • Набавка Способност: 10000 kg / месечно
 • Порт: ШАНГАЈ / ПЕКИНГ
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ruscus aculeatus, познат како butcher's-метла, е низок зимзелени грмушки евроазиски, со рамен пука познат како cladodes кои се даде на изгледот на беспомошна, 'рбетот боева leaves.It е зимзелени грмушки како со долга историја на користење во Европа за промовирање на циркулаторниот здравствениот систем. Меѓу другите придобивки, месар метла помага заостри крвните садови и капилари, што генерира интерес за употреба против проширени вени. Тоа е, исто така, се покажа за да се намали задршка на течности и други симптоми на хронична венска инсуфициенција.

   

  Име на производ: Метла Екстракт месар

  Латинското име: Ruscus aculeatus Л.

  CAS бр .: 84012-38-4

  Растенијата дел кој се користи: корен

  Анализа: сапонини Пресметува како Ruscogenins ≧ 5,0% ≧ 10,0% ≧ 20,0% од УВ

  Боја: Браун жолта парична казна во прав со карактеристичен мирис и вкус

  ГМО Статус: ГМО

  Пакување: 25kgs во тапани влакна

  Начин на чување: се чува во неоштетени ладно, суво место, се чува далеку од силна светлина

  Рок на траење: 24 месеци од датумот на производство

   

  функција:

  -Hasten на циркулација на крвта

  -Invigorate кожата

  алопеција -Cure човекот

   

  примена:

  -Како суровини на лекови за антиканцер, анти-мутагени и кардиоваскуларни, што е главно се користи во фармацевтската област;
  -Како активни состојки на производи за антибактериски, зајакнување на имунитетот, намалување на мастите и шеќерот во крвта намалување, тоа е главно се користи во здравството производ индустрија;
  -Како производ за отфрлајќи акни, благотворно и анти-воспалителни, што е главно се користи во козметичката индустрија;
  -Како додаток на паста за заби и активни состојки на средство за дезинфекција производи, што се користи во секојдневниот индустрија хемикалии.

   

  ТЕХНИЧКИ ЛИСТ

  точка спецификација метод резултат
  идентификација позитивна реакција N / A во согласност
  екстракт Растворувачи Вода / Етанол N / A во согласност
  Големина на честичка 100% помине 80 решетката USP / Ph.Eur во согласност
  густината 0.45 ~ 0.65 g / ml USP / Ph.Eur во согласност
  Губиток на сушење ≤5.0% USP / Ph.Eur во согласност
  сулфатен пепел ≤5.0% USP / Ph.Eur во согласност
  Олово (Pb) ≤1.0mg / kg USP / Ph.Eur во согласност
  Арсен (As) ≤1.0mg / kg USP / Ph.Eur во согласност
  Кадмиум (Cd) ≤1.0mg / kg USP / Ph.Eur во согласност
  растворувачи Остатоци USP / Ph.Eur USP / Ph.Eur во согласност
  пестициди Остатоци негативни USP / Ph.Eur во согласност
  микробиолошка контрола
  otal бактериски брои ≤1000cfu / g USP / Ph.Eur во согласност
  Квасец и мувла ≤100cfu / g USP / Ph.Eur во согласност
  салмонела негативни USP / Ph.Eur во согласност
  Ешерихија коли негативни USP / Ph.Eur во согласност

   

  Повеќе информации за TRB

  R сертификација egulation
  USFDA, CEP, Кошер Халал ДПП ISO сертификати
  сигурен квалитет
  Речиси 20 години, извозот на 40 земји и региони, повеќе од 2000 серии произведени од страна на TRB немаат никакви проблеми со квалитетот, единствен процес на прочистување, нечистотија и контрола чистотата сретне USP, ЕП и КП
  Сеопфатен систем за квалитет

   

  ▲ систем за обезбедување на квалитет

  ▲ контрола документ

  ▲ Валидација систем

  ▲ системот за обука

  ▲ внатрешна ревизија протокол

  ▲ еластична систем за ревизија

  ▲ Опрема Објекти систем

  ▲ систем за контрола на материјалот

  ▲ систем за контрола на производство

  ▲ пакување Обележување систем

  ▲ систем за контрола на лабораторија

  ▲ Верификација валидација систем

  ▲ Регулаторната работи системот

  Контрола Целата извори и процеси
  Strictly controlled all raw material,accessories and packaging materials.Preferred raw materials and accessories and packaging materials supplier with U.S. DMF number.

  Неколку суровина добавувачи, како гаранција на понудата.

  Силна соработка во институции за поддршка
  Институт за ботаника / институција за микробиологија / Академија за наука и технологија / Универзитет

 • Претходно:
 • Следно: