Shumicë Diosmetin 98% të prodhuesit dhe furnizuesit | Tong Rui Bio-Tech

Diosmetin 98%

Përshkrim i shkurtër:

Diosmetin, CAS 520-34-3, është aglycone e diosmin flavonoideve glycoside që ndodh natyrshëm në fruta dhe agrume. Në agrume, ka tashmë shumë përbërës aktiv komerciale në dispozicion si pluhura pjesa më e madhe e parë, të tilla si hesperidin, diosmin, hesperitin, Synephrine, neohesperidin, naringin, metil hesperidin, metil hesperidin chalcone, naringin dihydrochalcone, dhe bioflavonoid agrume, etj Megjithatë, diosmetin mundet të jetë një më pak i popullarizuar në mesin e tyre. Të gjitha këto flavones janë konsideruar përgjithësisht si të sigurt (Gras) dhe përdoret në supplemets diete formulat, por diosmetin është shumë i ri për të marrë njohur noticed.Scientifically si 3 ', 5, 7-trihidroksi-4'-methoxyflavone-7-ramnoglucoside, diosmetin është një O-metilohet flavone i njohur për aftësitë e tij tumorit-shtypur. Farmakologjikisht, diosmetin është raportuar shfaqin anticancer, antimikrobial, antioksidant, aktivitete oestrogenic dhe anti-inflamatory.


 • FOB Çmimi: US $0.5 - 2000 / KG
 • Min.urdhër Sasia: 1 KG
 • Furnizimi Aftësia: 10000 KG / në muaj
 • Porti: Shanghai / Pekin
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Diosmetin, CAS 520-34-3, is the aglycone of the flavonoid glycoside diosmin which occurs naturally in citrus fruits. In citrus, there are already many active ingredients commercially available as bulk raw powders, such as hesperidin, diosmin, hesperitin, synephrine, neohesperidin, naringin, methyl hesperidin, methyl hesperidin chalcone, naringin dihydrochalcone, and citrus bioflavonoid, etc. However, diosmetin may be the least popular one among them. All these flavones are generally regarded as safe (GRAS) and used in dietary supplemets formulas, but diosmetin is too new to get noticed.Scientifically known as 3′, 5, 7-trihydroxy-4′-methoxyflavone-7-ramnoglucoside, diosmetin is an O-methylated flavone recognized for its tumor-suppressing capabilities. Pharmacologically, diosmetin is reported to exhibit anticancer, antimicrobial, antioxidant, oestrogenic and anti-inflamatory activities.

  Emri i produktit: Diosmetin 98%

  Burimi Botanik: Citrus aurantium L, ekstrakt Lemon

  CAS No: 520-34-3

  Plant Pjesa Përdoret: Fruta

  Përbërës: Thymoquinone

  Assay: Diosmetin 98% 99% nga HPLC

  Ngjyra: verdhë kafe në pluhur të hollë Brown me erë karakteristike dhe shije

  OMGJ Statusi: OMGJ pagesë

  Paketimi: në 25kgs bateri fibër

  Magazinimi: Mbani enë të pahapura në vend të freskët, e thatë, Mbani larg nga drita e fortë

  Jetëgjatësia: 24 muaj nga data e prodhimit

   

  përfitimet Diosmetin

  Diosmetin është metabolite aktive e diosmin, dhe ata ndajnë struktura të ngjashme molekulare. Diosmin është me shpejtësi hydrolyzed për diosmetin në zorrë me ndihmën e enzimeve zorrëve microflora. Në këtë kuptim, përfitimet kryesore të diosmin është diosmetin edhe të mirat heathy, të tilla si trajtojnë pamjaftueshmërisë kronike venoz, hemorroide, lymphedema, dhe venat me variçe, etj, dhe diosmetin është për më efikas dhe më të mirë se diosmin dhe diosmin micronized.

   

  Venat shëndetshme dhe këmbët

  Si një formë më efikase diosmin, diosmetin është një bioflavonoid që është në gjendje për të reduktuar shenjat e dukshme të variçe dhe merimangë venat, si dhe të lehtësojë ënjtje të rastit në këmbë dhe të këmbëve të njohur si "këmbët e rënda".

  Diosmetin gjithashtu rrit shëndetin e përgjithshëm dhe tonin e venave të vogla dhe capillaries, sidomos në këmbë.

  Anti-caner

  funksionon Diosmetin si CYP1A human frenues aktivitetit enzyme. Diosmetin pengon aktivizimin kancerogjen duke inhibuar enzimë CYP1A1. Diosmetin ka karakteristikat anti-mutagjene dhe anti-alergjike në vitro, dhe pengon rritjen e tumorit dhe mbrojtjen e tumorit induktuar apoptozës in vivo.

  Diosmetin mund të jetë gjithashtu i dobishëm për të trajtuar inflamacionet e ndryshme dhe infeksionet virale. Përveç kësaj, Luteolin dhe diosmin / diosmetin si frenuesit roman STAT3 për trajtimin e autizmit.

  efektet anësore të diosmetin

  Për momentin, nuk ka shtesa që përmbajnë diosmetin është në treg. Nuk ka efekte negative janë raportuar.

  Diosmetin dozimi

  No Doza e rekomanduar ditore për diosmetin për momentin. Nuk ka shtesa ose ilaçe që përmbajnë diosmetin janë në dispozicion. Diosmetin është përdorur për standardet referuese, kërkimore farmakologjike, hulumtuese ushqim, kërkimore kozmetike, komponimet sintetike pararendës, intermediates dhe kimikateve gjobë; kjo nuk është e njohur si një përbërës në shtesave ushqimore dhe pijeve. Megjithatë, shumë prej klientëve tanë në Shtetet e Bashkuara dhe Europa janë blerja disometin pluhur nga ne për shtesat e tyre roman tashmë.

  Më shumë informacion të TRB

  R -ut nr certifikimit
  USFDA, KMM, hallall i drejtë GMP ISO Certifikata
  Cilësia Reliable
  Gati 20 vjet, eksporti 40 vende dhe rajone, më shumë se 2000 tufa prodhuar nga TRB nuk kanë ndonjë problem të cilësisë, proces unik pastrimit, papastërti dhe kontrolli i pastërtisë takohen USP, PE dhe CP
  Gjithëpërfshirës Quality System

   

  ▲ Quality Assurance System

  ▲ kontrollit Document

  ▲ Sistemi Validation

  ▲ Sistemi Training

  ▲ Protokolli i Auditimit të Brendshëm

  ▲ Suppler Sistemi i auditimit të

  ▲ Pajisje Objektet Sistemit

  ▲ Sistemit të Kontrollit Material

  ▲ Sistemi i kontrollit të prodhimit

  ▲ Paketimi Etiketimi i Sistemit

  ▲ Sistemit të Kontrollit Laboratory

  ▲ Verifikimi Validation Sistemit

  ▲ Rregullator Çështjeve Sistemit

  Kontrollit Burimet tërësi dhe Proceset
  Strictly kontrolluar të gjitha materialet e papërpunuara, pajisje dhe paketimi materials.Preferred materiale dhe pajisje dhe materialet e paketimit të para furnizues me furnizuesit e lëndëve të para amerikane DMF number.Several si sigurimin e furnizimit.
  Institucione të forta bashkëpunuese për të mbështetur
  Instituti i Botanikës / Institucioni i mikrobiologjisë / Akademisë së Shkencës dhe Teknologjisë / University

 • Previous:
 • Next: