Трговија на големо диосметин 98% производители и добавувачи | Тонг Rui Био-Tech

Диосметин 98%

Краток опис:

Диосметин, КАС 520-34-3, е aglycone на флавоноиди гликозиди diosmin кои природно се појавува во цитрусни овошја. Во цитрус, постојат веќе многу активни состојки комерцијално достапен како рефус суровини прав, како што хесперидин, diosmin, hesperitin, synephrine, neohesperidin, naringin, хесперидин метил, хесперидин метил chalcone, naringin dihydrochalcone, и цитрусни bioflavonoid, итн Сепак, може диосметин да биде најмалку популарна еден меѓу нив. Сите овие флавони генерално се сметаат за безбедни (GRAS) и се користат во исхраната supplemets формули, но диосметин е премногу нови за да се noticed.Scientifically познат како 3, 5, 7-трихидрокси 4'- methoxyflavone-7-ramnoglucoside, диосметин е О-метилиран flavone признаен за неговата тумор-сузбивање можности. Фармаколошки, диосметин се пријавени да ги изложат антиканцерогени, антимикробно, антиоксиданс, естрогени и анти-inflamatory активности.


 • ФОБ Цена: US $0.5 - 2000 / KG
 • Мин.нарачката Кол: 1 кг
 • Набавка Способност: 10000 kg / месечно
 • Порт: ШАНГАЈ / ПЕКИНГ
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Diosmetin, CAS 520-34-3, is the aglycone of the flavonoid glycoside diosmin which occurs naturally in citrus fruits. In citrus, there are already many active ingredients commercially available as bulk raw powders, such as hesperidin, diosmin, hesperitin, synephrine, neohesperidin, naringin, methyl hesperidin, methyl hesperidin chalcone, naringin dihydrochalcone, and citrus bioflavonoid, etc. However, diosmetin may be the least popular one among them. All these flavones are generally regarded as safe (GRAS) and used in dietary supplemets formulas, but diosmetin is too new to get noticed.Scientifically known as 3′, 5, 7-trihydroxy-4′-methoxyflavone-7-ramnoglucoside, diosmetin is an O-methylated flavone recognized for its tumor-suppressing capabilities. Pharmacologically, diosmetin is reported to exhibit anticancer, antimicrobial, antioxidant, oestrogenic and anti-inflamatory activities.

  Име на производ: Diosmetin 98%

  Ботаничка Извор: Citrus aurantium L, екстракт од лимон

  CAS број: 520-34-3

  Растенијата Дел користат: овошје

  Состојка: Thymoquinone

  Проба: диосметин 98% 99% по HPLC

  Боја: жолта кафена Браун парична казна во прав со карактеристичен мирис и вкус

  ГМО Статус: ГМО

  Пакување: 25kgs во тапани влакна

  Начин на чување: се чува во неоштетени ладно, суво место, се чува далеку од силна светлина

  Рок на траење: 24 месеци од датумот на производство

   

  диосметин бенефиции

  Диосметин е активен метаболит на diosmin, и тие делат слични молекуларни структури. Diosmin брзо хидролизираат да диосметин во црево со помош на цревната микрофлора ензими. Во оваа смисла, главните придобивки на diosmin диосметин е, исто така, е heathy бенефиции, како што се третираат хронична венска инсуфициенција, хемороиди, lymphedema, и проширени вени, итн, и диосметин е за поефикасно и подобро од diosmin и микронизиран diosmin.

   

  Здрави вени и нозете

  Како поефикасен форма diosmin, диосметин е bioflavonoid која е во состојба да се намали видливи знаци на проширени и пајакот вени, како и ублажување повремени отекување на нозете и глуждовите познат како "тешки нозе".

  Диосметин исто така го подобрува целокупното здравје и тонот на мали вени и капилари, особено во нозете.

  Анти-Caner

  Диосметин функционира како инхибитор на ензимската активност на човекот CYP1A. Диосметин инхибира канцерогена активирање со инхибиција на CYP1A1 ензим. Диосметин има анти-мутагени и анти-алергиска карактеристики in vitro, и го инхибира растот на туморот и заштита на тумор-индуцирана апоптоза in vivo.

  Диосметин може да биде исто така корисен за лекување на разни воспаленија и вирусни инфекции. Покрај тоа, luteolin и diosmin / диосметин како роман STAT3 инхибитори за лекување на аутизам.

  Несакани ефекти на диосметин

  Засега, нема додатоци кои содржат диосметин е на пазарот. се пријавени никакви негативни ефекти.

  диосметин дозирање

  Не препорачана дневна доза за диосметин во моментот. Без додатоци или лекови кои содржат диосметин се достапни. Диосметин се користи за референтни стандарди, фармаколошки истражувања, истражувачки храна, козметика истражување, синтетички претходник соединенија, посредници и парична казна хемикалии; тоа не е популарна како состојка во додатоците на храна и пијалаци. Сепак, многу од нашите клиенти во САД и Европа се купуваат disometin прав од нас за нивните роман додатоци веќе.

  Повеќе информации за TRB

  R сертификација egulation
  USFDA, CEP, Кошер Халал ДПП ISO сертификати
  сигурен квалитет
  Речиси 20 години, извозот на 40 земји и региони, повеќе од 2000 серии произведени од страна на TRB немаат никакви проблеми со квалитетот, единствен процес на прочистување, нечистотија и контрола чистотата сретне USP, ЕП и КП
  Сеопфатен систем за квалитет

   

  ▲ систем за обезбедување на квалитет

  ▲ контрола документ

  ▲ Валидација систем

  ▲ системот за обука

  ▲ внатрешна ревизија протокол

  ▲ еластична систем за ревизија

  ▲ Опрема Објекти систем

  ▲ систем за контрола на материјалот

  ▲ систем за контрола на производство

  ▲ пакување Обележување систем

  ▲ систем за контрола на лабораторија

  ▲ Верификација валидација систем

  ▲ Регулаторната работи системот

  Контрола Целата извори и процеси
  Строго контролирани сите суровини, опрема и пакување materials.Preferred суровини и додатоци и материјали за пакување снабдувач со САД DMF number.Several суровина добавувачи, како гаранција на понудата.
  Силна соработка во институции за поддршка
  Институт за ботаника / институција за микробиологија / Академија за наука и технологија / Универзитет

 • Претходно:
 • Следно: