Wholesale Phosphatidyl Serine 99% manufacturers and suppliers | Tong Rui Bio-Tech

Fosfatidil serinë 99%

Përshkrim i shkurtër:

Phosphatidylserine (PS) sintetizohen në trupin e komponimeve serine, Itali, Skandinavi dhe vendet e tjera evropiane janë përdorur gjerësisht Phosphatidylserine
shtesa për të trajtuar çmenduri shkaktuara nga pleqëria dhe humbjen normale e kujtesës në të moshuarit .Për rolin e anti-plakje: shtojcave Phosphatidylserine mund të rrisë lëvore cerebrale e neurotransmitters në prodhimin e acetilkolinës, acetilkolinės dhe të menduarit, arsyetimit dhe fokus kanë shoqëruar. Phosphatidylserine gjithashtu mund të stimulojë sintezën dhe lirimin e dopamine. Phosphatidylserine dhe truri duket se kanë shoqëruar përgjigjen stresit. Një studim klinik ka gjetur se në përgjigje të shëndetit të njerëzve të ushtrojë presion mbi eksperiment, duke Phosphatidylserine përgjigje turmës për presion më të ulët se sa grupet e tjera. përgjigje stresi është nga matjen nivelet e gjakut të kortikotropin-derivuar, ACTH është një hormon sekretuar nga hipofizës, të cilat pastaj promovuar sekretimin e veshkave kortizolit hormon stresit. Phosphatidylserine kryesisht për trajtimin e dementia (duke përfshirë sëmundjen e Alzheimer dhe dementia jo-Alzheimer), dhe humbje normale kujtesës në moshuar.


 • FOB Çmimi: US $0.5 - 2000 / KG
 • Min.urdhër Sasia: 1 KG
 • Furnizimi Aftësia: 10000 KG / në muaj
 • Porti: Shanghai / Pekin
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Phosphatidylserine (PS) are synthesized in the body of serine compounds, Italy,
  Skandinavia dhe vende të tjera evropiane janë përdorur gjerësisht Phosphatidylserine
  shtesa për të trajtuar çmenduri shkaktuara nga pleqëria dhe humbje normale e kujtesës në të moshuarit.

  Për rolin e anti-plakje: shtojcave Phosphatidylserine mund të rrisë cerebrale
  lëvore e neurotransmitters në prodhimin e acetilkolinës, acetilkolinės dhe
  të menduarit, arsyetimit dhe fokus kanë shoqëruar. Phosphatidylserine gjithashtu mund të stimulojë
  sintezën dhe lirimin e dopamine. Phosphatidylserine dhe truri duket se
  kanë shoqëruar përgjigjen stresit. Një studim klinik ka gjetur se në përgjigje të shëndetit
  të njerëzve të ushtrojë presion mbi eksperiment, duke Phosphatidylserine përgjigje turmës
  për presion më të ulët se sa grupet e tjera. Përgjigje stresi është nga matjen nivelet e gjakut
  të kortikotropin-derivuar, ACTH është një hormon sekretuar nga hipofizës, të cilat pastaj
  promovuar sekretimin e veshkave kortizolit hormon stresit. Phosphatidylserine kryesisht
  për trajtimin e dementia (duke përfshirë sëmundjen e Alzheimer dhe jo-Alzheimer
  çmenduri), dhe humbje normale kujtesës në moshuar.

   

  Emri i produktit: Phosphatidylserine, phosphatidyl Serine, PS
  Specifikimet e produktit: 20% ~ 99% nga HPLC
  Emri Latin: max Glycine (L.) Merr
  Cas-No: 51446-62-9
  Përbërës aktiv: Phosphatidylserine
  pjesë e bimëve përdorur: Seed
  Certification : GMP
  mostër të lirë: Available
  Dukje: drita e verdhë Fine pluhur
  Test Metoda: HPLC
  Jetëgjatësia: 2 vjet

   

  funksioni:

  -Për të përmirësuar në mënyrë efektive vitalitetin e qelizave të trurit, parandalimin e sëmundjes Alzheimer.
  -Për të stabilizuar gjendjen shpirtërore dhe për të përmirësuar gjumin.
  -Të rrisë vëmendjen, duke përmirësuar simptomat e ADHD, etj
  -Parandalues dhe trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare dhe cerebrovaskulare.
  -Të pastroj radikalet e lira, anti-oksidimi, për të përmirësuar imunitet.

   

  Aplikacion:

  -Phosphatidylserine PS mund të aplikohet në fushën e ushqimit, ajo është shtuar në llojet e pijeve, pijeve dhe ushqimeve si ushqim shtues funksionale.
  PS -Phosphatidylserine mund të zbatohet në fushën e produkteve shëndetësore, ajo është shtuar gjerësisht në lloje të ndryshme të produkteve të shëndetit për të parandaluar sëmundjet kronike apo lehtësim simptomë e sindromi klimaterike.
  -Phosphatidylserine PS mund të aplikohet në fushën e kozmetikës, ajo është shtuar gjerësisht në kozmetikë me funksionin e vonuar plakjen dhe ngjeshjen e lëkurës, kështu bëjnë lëkurën më të butë dhe delikate.
  -Phosphatidylserine PS Owning efekt estrogenic dhe reliefing simptomë e sindromës klimaterike.


 • Previous:
 • Next: