Фосфатидил серин 99%

Краток опис:

Фосфатидилсерин (PS) се синтетизира во телото на соединенија на серин, Италија, Скандинавија и други европски земји се широко користени фосфатидилсерин
Додатоци за лекување на деменција предизвикана од старост и нормално губење на меморијата кај постарите лица. За улогата на анти-стареењето: Додатоците на фосфатидилсерин може да го зголемат церебралниот кортекс на невротрансмитери во производството на ацетилхолин, ацетилхолин и размислувањето, расудувањето и фокусот се поврзани.Фосфатидилсеринот исто така може да ја стимулира синтезата и ослободувањето на допамин.Фосфатидилсеринот и мозокот се чини дека имаат поврзан одговор на стрес.Клиничката студија покажа дека како одговор на здравјето на луѓето извршиле притисок врз експериментот, земајќи фосфатидилсерин одговор од толпата за притисок понизок од другите групи.Одговорот на стрес е со мерење на нивото на крвта на кортикотропин добиен, ACTH е хормон секретира од хипофизата, кој потоа го промовира лачењето на надбубрежниот стрес хормон кортизол.Фосфатидилсерин главно за третман на деменција (вклучувајќи Алцхајмерова болест и не-Алцхајмерова деменција) и нормално губење на меморијата кај постарите лица.


 • FOB Цена:0,5 - 2000 американски долари / кг
 • Мин. Количина на нарачка:1 кг
 • Способност за снабдување:10000 кг/месечно
 • Пристаниште:ШАНГАЈ/ПЕКИНГ
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Фосфатидилсерин(ПС) се синтетизираат во телото на серинските соединенија, Италија,
  Скандинавија и другите европски земји се широко користени фосфатидилсерин
  додатоци за лекување на деменција предизвикана од старост и нормално губење на меморијата кај постарите лица.

  За улогата на анти-стареењето: Додатоци на фосфатидилсерин може да го зголемат церебралниот
  кортекс на невротрансмитери во производството на ацетилхолин, ацетилхолин и
  размислување, расудување и фокус се поврзани.Фосфатидилсеринот исто така може да стимулира
  синтеза и ослободување на допамин.Фосфатидилсерин и мозокот се чини дека
  имаат поврзано одговор на стрес.Клиничката студија покажа дека како одговор на здравјето
  луѓе извршија притисок врз експериментот, земајќи фосфатидилсерин одговор од толпата
  за притисок помал од другите групи.Одговорот на стрес е со мерење на нивото во крвта
  добиен од кортикотропин, ACTH е хормон кој се секретира од хипофизата, кој потоа
  го промовира лачењето на надбубрежниот стрес хормон кортизол.Фосфатидилсерин главно
  за третман на деменција (вклучувајќи Алцхајмерова болест и не-Алцхајмерова болест
  деменција) и нормално губење на меморијата кај постарите лица.

   

  Име на производ: Фосфатидилсерин,Фосфатидил серин, PS
  Спецификација на производот: 20% ~ 99% со HPLC
  Латинско име: Glycine max (L.) Merr
  Cas-No: 51446-62-9
  Активна состојка: Фосфатидилсерин
  Дел од растението што се користи: семе
  Сертификација: GMP
  Бесплатен примерок: Достапен
  Изглед: Светло жолт фин прав
  Метод на тестирање: HPLC
  Рок на употреба: 2 години

   

  Функција:

  -За ефикасно подобрување на виталноста на мозочните клетки, спречувајќи ја Алцхајмерова болест.
  -За стабилизирање на расположението и подобрување на сонот.
  -За зголемување на вниманието, подобрување на симптомите на АДХД и сл.
  -Превенција и третман на кардиоваскуларни и цереброваскуларни заболувања.
  -За чистење на слободните радикали, антиоксидација, за подобрување на имунитетот.

   

  Апликација:

  -Фосфатидилсерин ПС може да се примени во полето на храна, се додава во видови на пијалоци, пијалоци и храна како функционален додаток на храна.
  -Фосфатидилсерин ПС може да се примени во полето на здравствени производи, тој е широко додаден во различни видови здравствени производи за да се спречат хронични болести или олеснување на симптомот на климактерискиот синдром.
  -Фосфатидилсерин ПС може да се примени во областа на козметиката, широко се додава во козметиката со функција на одложување на стареењето и набивање на кожата, со што ја прави кожата многу мазна и нежна.
  -Фосфатидилсерин П.С. Поседува естрогенски ефект и олеснувачки симптом на климактерискиот синдром.


 • Претходно:
 • Следно: