Екстракт од Амла

Краток опис:

Екстрактот од Амла е најбогат природен извор на витамин Ц, лек за умот. Покрај тоа што лесно се апсорбира во телото, помага и за подобро варење на храната, бидејќи витаминот Ц ја подобрува апсорпцијата на храната.


 • FOB Цена:0,5 - 2000 американски долари / кг
 • Мин. Количина на нарачка:1 кг
 • Способност за снабдување:10000 кг/месечно
 • Пристаниште:ШАНГАЈ/ПЕКИНГ
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Екстрактот од Амла е најбогат природен извор на витамин Ц, лек за умот. Покрај тоа што лесно се апсорбира во телото, помага и за подобро варење на храната, бидејќи витаминот Ц ја подобрува апсорпцијата на храната.

   

  Амла, други имиња вклучуваат: Ју Ган Зи (кинеско име), Phyllanthus emblica, Emblica officinalis во биолошка смисла и амлаки на санскрит јазик.Тоа е најбогат природен извор на витамин Ц. лек за умот.Покрај тоа што лесно се апсорбира во телото, помага и за подобро варење на храната, бидејќи витаминот Ц ја подобрува апсорпцијата на храната.Содржината на витамин Ц во Амла помага да се асимилираат минералите како железото.Идеален е за луѓе кои се анемични.Бидејќи е природен засилувач на имунитетот, помага во борбата против инфекциите и спречување на болеста.Користете го на кој било начин што ви се допаѓа - солени, маринирани во сок од лимон, засладени или обични.

   

  Амла (или Амлака, Амлаки или други варијанти) е една од најчесто користените ајурведски билки;тоа е плод на Phyllanthus emblica, наречен и Emblica officinalis.Овошјето е слично на изгледот на обичниот огрозд (Ribes spp., еден вид рибизла), кој ботанички не е поврзан со амла.Меѓутоа, поради сличниот изглед на овошните кластери, амла обично се нарекува „индиско цариградско грозде“.Растението, член на Euphorbiaceae, расте за да стане дрво со средна големина што се наоѓа во рамнините и подпланинските региони низ целиот индиски потконтинент од 200 до скоро 2000 метри надморска височина.Нејзиното природно живеалиште, како и другите членови на неговото семејство, се движи од Бурма на исток до Авганистан на запад;од Декан во јужна Индија до подножјето на Хималаите.

   

  Име на производ: екстракт од амла/ екстракт од бобинки од амла, екстракт од филантус емблика

  Латинско име: Phyllanthus emblica Linn.

  Употребен дел од растението:Fрушење

  Анализа: ≥ 60% танинска киселина со УВ

  Боја: темно кафеав прав со карактеристичен мирис и вкус

  Статус на ГМО: Без ГМО

  Пакување: во тапани со влакна од 25 кг

  Складирање: Чувајте го садот неотворен на ладно и суво место, чувајте го подалеку од силна светлина

  Рок на употреба: 24 месеци од датумот на производство

   

  Функција:

  Екстрактот Phyllanthus Emblica има многу добра функција за слабеење и намалување на мастите.
  Екстрактот од Phyllanthus Emblica има многу ефект за избелување на кожата и против стареење.
  Екстрактот од Phyllanthus Emblica може да ја заштити детоксикацијата на црниот дроб и да излечи хроничен хепатитис.
  Екстрактот од Phyllanthus Emblica може да излечи хипертензија, дебелина, хиперлипидемија и едем.

   

  Апликација

  Применета во областа на фармацевтските производи направи суровина.
  Применето во полето Здравствени производи.
  Се применува во козметичката област.

   


 • Претходно:
 • Следно: