Curcumin shumicë 95% të prodhuesit dhe furnizuesit | Tong Rui Bio-Tech

Kurkumin 95%

Përshkrim i shkurtër:

Curcumin është nxjerrë nga shafran, i cili është një anëtar i familjes xhenxhefil. pluhur shafran i Indisë është agjent i rëndësishëm për t'u ngjyrosur në të cilën njerëzit kerri indian pëlqen shumë; Kinezët e përdorin atë në lloje të ndryshme të pasta, të tilla si roll steamed përdredhur. Gjithashtu, shafran i Indisë është përdorur në trajtimin indian Ayurvedic dhe medicine.Curcumin tradicionale kineze mund të ekzistojë në të paktën dy formave tautomerike, keto dhe enol. Forma enol është më energji të qëndrueshme në phaseand solide në solucion.

pluhur Curcumin është curcuminoid kryesore e shafran i Indisë. ekstrakt Curcumin është një ushqim natyral ngjyrosur agjent; gjithashtu është përdorur gjerësisht si erëza dhe shtojce dietetike.


 • FOB Çmimi: US $0.5 - 2000 / KG
 • Min.urdhër Sasia: 1 KG
 • Furnizimi Aftësia: 10000 KG / në muaj
 • Porti: Shanghai / Pekin
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Shafran i Indisë është një bimë barishtore, nga mjekësia moderne dhe mjekësi tradicionale si mbështetje; dhe efikasiteti me një të plotë, krejtësisht pa efekte anësore, dhe ushqimor. Kinezët gjithmonë e përdorin atë për të ruajtur shëndetin dhe shërimin. Përbërës kryesor aktiv në të quajtur curcumin shafran i Indisë, ka qenë prej kohësh përdoret si anti-inflamator drogë ende në përdorim. Moderne konfirmon kërkimore shkencore që shafran i Indisë është e mirë mjekësi, për sëmundje të qytetërimit modern ka një shumëllojshmëri të efekteve speciale mjekësore. Origjina në Azinë Jugore, Indi apo Indonezia, etj

   

  pluhur shafran i Indisë është një pluhur të verdhë të ndritshme bërë nga thatë rëndë të maturohen rhizomes Indisë (nëntokësore rrjedh). Përdorimi i shafran i Indisë për ngjyrosje dhe aromatizues ushqim, për qëllime kozmetike dhe për pronat datat medicinale përsëri në kulturën e lashtë Vedic të Indisë. Përdoret në pothuajse të gjitha curries indiane, kjo erëz ka pothuajse asnjë kalori (1 lugë gjelle = 24 kalori) dhe zero kolesterol. Ajo është e pasur me dietik fibër, hekur, kalium, magnez dhe vitaminë B6.Nowadays curcumin kriperat janë gjithashtu në dispozicion, të cilat janë të tretshme në ujë dhe duke rritur në varg të produkteve në të cilën curcumin mund te perdoren.

   

  Emri i produktit: 95.0% Curcumin

  Burimi Botanik: Indisë Root Ekstrakt

  Pjesa: Root (thata, 100% Natural)
  Nxjerrja Metoda: Uji / Grain Alkooli
  Forma: Pluhur brown fine
  Specifikimet: 95% -99%
  Metoda Test: HPLC
  CAS Numri: 458-37-7
  molekulare formal: C9H11NO4
  Pesha molekulare: 197,19
  tretshmëria: tretshmëria e mirë në hidro-alkoolik solucion
  OMGJ Statusi: OMGJ pagesë

  Paketimi: në 25kgs bateri fibër

  Magazinimi: Mbani enë të pahapura në vend të freskët, e thatë, Mbani larg nga drita e fortë

  Jetëgjatësia: 24 muaj nga data e prodhimit

   

  funksioni:

  1. Curcumin përdorur kryesisht në shumë ushqime si për t'u ngjyrosur në mustardë, djathë, pije dhe ëmbëlsira;

  2.Curcumin përdoret për mostretje, uveitis kronik përparmë dhe bakteriet Helicobacter pylori;

  3.Curcumin përdorur si një analgeic topikal dhe per dhimbje barku, hepatiti, dermatomikozë dhe dhimbje e gjoksit.

  4. Me funksionit të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe trajtimin amenorrhear;

  5.With funksionin e lipid-uljen, anti-inflamator, choleretic, anti-tumor dhe anti-oksidimi;

  contatns 6.Cureumin antioksidantë, të cilat qelizat mbrojtur kundër dëmit të shkaktuar bt radikalet e lira;

  7.Curcumin ka efektin për uljen e presionit të gjakut, trajtimin e diabetit dhe mbrojtjen e mëlçisë;

  8.With funksion të trajtimit të grave dysmenorrhea dhe amenorrhea.

  Aplikacion:

  1. përdorur kryesisht si shije shtesë për pigmentet dhe ushqime,
  2. Ajo gjithashtu ka një shfaqje të mirë të tilla si anticancer, anti, antioxidation inflamator, antimutagenics, Lipoidemia reduktimin etj
  3. Tani ajo është përdorur si një ushqim për t'u ngjyrosur që ajo normalisht i jep ushqim (ngjyrë pak të verdhë) është përdorur për produktet ushqimore të mbrojtur nga rrezet e diellit.
  4. curcumin / solucion polisorbat ose curcumin Pluhur tretur ne alkool është përdorur për produktet ujore permban. Over-ngjyrosje, të tilla si në turshi, shijon, dhe mustardë, është përdorur ndonjëherë për të kompensuar për venitje.

  Më shumë informacion të TRB

  Rregullorja e certifikimit
  USFDA, KMM, hallall i drejtë GMP ISO Certifikata
  Cilësia Reliable
  Gati 20 vjet, eksporti 40 vende dhe rajone, më shumë se 2000 tufa prodhuar nga TRB nuk kanë ndonjë problem të cilësisë, proces unik pastrimit, papastërti dhe kontrolli i pastërtisë takohen USP, PE dhe CP
  Gjithëpërfshirës Quality System

   

  ▲ Quality Assurance System

  ▲ kontrollit Document

  ▲ Sistemi Validation

  ▲ Sistemi Training

  ▲ Protokolli i Auditimit të Brendshëm

  ▲ Suppler Sistemi i auditimit të

  ▲ Pajisje Objektet Sistemit

  ▲ Sistemit të Kontrollit Material

  ▲ Sistemi i kontrollit të prodhimit

  ▲ Paketimi Etiketimi i Sistemit

  ▲ Sistemit të Kontrollit Laboratory

  ▲ Verifikimi Validation Sistemit

  ▲ Rregullator Çështjeve Sistemit

  Kontrollit Burimet tërësi dhe Proceset
  Strictly kontrolluar të gjitha materialet e papërpunuara, pajisje dhe paketimi materials.Preferred materiale dhe pajisje dhe materialet e paketimit të para furnizues me numrin US DMH.

  Disa furnizues të materialeve të papërpunuara, si sigurimin e furnizimit.Institucione të forta bashkëpunuese për të mbështeturInstituti i Botanikës / Institucioni i mikrobiologjisë / Akademisë së Shkencës dhe Teknologjisë / University

   


 • Previous:
 • Next: