Трговија на големо производители Ubidecarenone Коензимот Q10 и добавувачи | Тонг Rui Био-Tech

Ubidecarenone Коензимот Q10

Краток опис:

Коензимот Q10, исто така познат како убиквинон, ubidecarenone, коензим Q и кратенка на моменти да CoQ10, Coq, или коензим Q10 е дека е присутно кај животните и повеќето бактерии (оттука и името убиквинон). Тоа е 1,4-benzoquinone, каде што Q се однесува на quinone хемиски група и 10 се однесува на бројот на isoprenyl хемиски субединици во својата tail.This растворливи во масти супстанција, која наликува на витамин, е присутна во сите respiring еукариотски клетки, првенствено во митохондриите. Тоа е дел од ланецот на транспорт на електрони и учествува во аеробни клеточното дишење, која генерира енергија во форма на АТП. Деведесет и пет проценти од енергијата на човечкото тело е генерирана овој way.Therefore, тие органи со највисок енергетски потреби, како што се срцето, црниот дроб и бубрезите имаат највисок concentrations.Coenzyme Коензимот Q10 Q10 (CoQ10) е супстанца која е природно се наоѓаат во телото и му помага конвертирате храната во енергија. Коензимот Q10 се наоѓа во речиси секоја клетка во телото, а тоа е моќен антиоксидант. Некои студии укажуваат на тоа дека коензимот Q10 USP додатоци, или сами или заедно со други лекови.


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / kg
 • Мин.нарачката Кол: 1 кг
 • Набавка Способност: 10000 kg / месечно
 • Порт: ШАНГАЈ / ПЕКИНГ
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Коензимот Q10, исто така познат како убиквинон, ubidecarenone, коензим Q и кратенка на моменти да CoQ10, Coq, или коензим Q10 е дека е присутно кај животните и повеќето бактерии (оттука и името убиквинон). Тоа е 1,4-benzoquinone, каде што Q се однесува на quinone хемиски група и 10 се однесува на бројот на isoprenyl хемиски субединици во својата tail.This растворливи во масти супстанција, која наликува на витамин, е присутна во сите respiring еукариотски клетки, првенствено во митохондриите. Тоа е дел од ланецот на транспорт на електрони и учествува во аеробни клеточното дишење, која генерира енергија во форма на АТП. Деведесет и пет проценти од енергијата на човечкото тело е генерирана овој way.Therefore, тие органи со највисок енергетски потреби, како што се срцето, црниот дроб и бубрезите имаат највисок concentrations.Coenzyme Коензимот Q10 Q10 (CoQ10) е супстанца која е природно се наоѓаат во телото и му помага конвертирате храната во енергија. Коензимот Q10 се наоѓа во речиси секоја клетка во телото, а тоа е моќен антиоксидант. Некои студии укажуваат на тоа дека коензимот Q10 USP додатоци, или сами или заедно со други лекови.

   

  Име на производ:  Ubidecarenone Коензимот Q10

  CAS број: 303-98-0

  Молекуларна формула: C59H90O4

  Состојка: 

  1. Коензимот Q10: 98%, 99% HPLC

  2. растворливи во вода, CoQ10 во прав: 10%, 20%, 40%

  3. Ubiquinol: 96% -102%

  4. нано-емулзија: 5%, 10%

  Боја: портокалова жолта прав во прав со карактеристичен мирис и вкус

  ГМО Статус: ГМО

  Пакување: 25kgs во тапани влакна

  Начин на чување: се чува во неоштетени ладно, суво место, се чува далеку од силна светлина

  Рок на траење: 24 месеци од датумот на производство

   

  функција:

  -Coenzyme Q10 USP може да биде по срцев удар

  -Coenzyme Q10 USP може да се користи на срцева слабост (HF)

  -Coenzyme Q10 USP може да се користи Високиот крвен притисок

  -Coenzyme Q10 USP може да се користи Висок холестерол

  - Коензим Q10 USP може да се користи за дијабетес

  -Coenzyme Q10 USP може да се користи срцето штета предизвикана од хемотерапија

  -Coenzyme Q10 USP може да се користи Операција на срце

  -Coenzyme Q10 USP може да се користи за џвакање болест (пародонтот)

  примена:

  -used во медицината, се користи како nutriton fortifier во фактот дека хранливата, прехранбени и козметички производи.


 • Претходно:
 • Следно: