Ekstrakt i bykut të fasules së zezë 25% antocianidine

Përshkrim i shkurtër:

Ekstrakti i fasuleve të zeza të përdorura fasule të zeza Glycine Max (l.) Merri.Fara si lëndë e parë, delikate dhe e nxjerrë me një proces të veçantë, përbërësi kryesor është lule misri – 3 – glukozid.Anthocyanina e fasules së zezë nxirret nga lëvozhga e zezë e përdorur si një antioksidant i fuqishëm, i quajtur pigment i kuq i fasules së zezë.Pluhuri i ekstraktit të fasules së zezë mund të përdoret si shtesë e ushqimit të shëndetshëm ose ngjyrë natyrale.

Ekstrakti i fasules së zezë është një super antioksidant dhe djegës i yndyrës që është i pasur me folate, proteina dhe fibra.Ekstrakti i fasules së zezë njihet edhe si C3G.C3G është antioksidanti në ekstraktin e fasules së zezë që e bën atë efektiv.C3G, Cyanidin-3-Glucoside, ka qenë fokusi i kërkimeve të fundit që kanë hetuar jo vetëm aktivitetin e tij antioksidues, por edhe vetitë e tjera të dobishme shëndetësore.Antioksidanti është më i zakonshëm në bimët dhe ushqimet që kanë një pigment të errët, si fasulet e zeza, orizi i zi dhe frutat dhe manaferrat e errëta të ndryshme.C3G është në fakt përgjegjës për fikjen e gjenit përgjegjës për ruajtjen e yndyrës dhe më pas aktivizon gjenin përgjegjës për metabolizmin e yndyrës.


 • Çmimi FOB:0,5 - 2000 dollarë amerikanë / kg
 • Min.Sasia e porosisë:1 kg
 • Aftësia e furnizimit:10000 kg/muaj
 • Porti:SHANGHAI/PEKIN
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Ekstrakti i fasuleve të zeza të përdorura fasule të zeza Glycine Max (l.) Merri.Fara si lëndë e parë, delikate dhe e nxjerrë me një proces të veçantë, përbërësi kryesor është lule misri – 3 – glukozid.Anthocyanina e fasules së zezë nxirret nga lëvozhga e zezë e përdorur si një antioksidant i fuqishëm, i quajtur pigment i kuq i fasules së zezë.Pluhuri i ekstraktit të fasules së zezë mund të përdoret si shtesë e ushqimit të shëndetshëm ose ngjyrë natyrale.

  Ekstrakti i fasules së zezë është një super antioksidant dhe djegës i yndyrës që është i pasur me folate, proteina dhe fibra.Ekstrakti i fasules së zezë njihet edhe si C3G.C3G është antioksidanti në ekstraktin e fasules së zezë që e bën atë efektiv.C3G, Cyanidin-3-Glucoside, ka qenë fokusi i kërkimeve të fundit që kanë hetuar jo vetëm aktivitetin e tij antioksidues, por edhe vetitë e tjera të dobishme shëndetësore.Antioksidanti është më i zakonshëm në bimët dhe ushqimet që kanë një pigment të errët, si fasulet e zeza, orizi i zi dhe frutat dhe manaferrat e errëta të ndryshme.C3G është në fakt përgjegjës për fikjen e gjenit përgjegjës për ruajtjen e yndyrës dhe më pas aktivizon gjenin përgjegjës për metabolizmin e yndyrës.

   

  Ekstrakti i fasules së zezë mund të përmirësojë funksionin e trupit tuaj në shumë mënyra.Së pari është shëndeti juaj i tretjes, si proteina ashtu edhe fibra do të nxisin ekuilibrin në rrugën e tretjes për një përthithje më të mirë dhe më efektive.Kjo ndarje e barabartë e ushqimit ndihmon në pakësimin e ekstremeve në lidhje me marrjen e thjeshtë të sheqerit nga trakti tretës.Një tepricë e marrjes së thjeshtë të sheqerit menjëherë mund të prodhojë një rritje të padëshiruar të sheqerit në gjak.Mungesa e marrjes së thjeshtë të sheqerit mund të shkaktojë një rënie të shpejtë të sheqerit në gjak.Të dyja ekstremet mund të prishin ekuilibrin e sheqerit në gjak.Fasulet e zeza janë të bollshme në fibra të tretshme, e cila është veçanërisht lloji i fibrave që është gjetur shumë i dobishëm në uljen e niveleve të kolesterolit në gjak.Rreziqet më të ulëta të sëmundjeve koronare të zemrës dhe sulmit në zemër janë shoqëruar të dyja me rritjen e konsumit të fibrave të tretshme, veçanërisht nga bishtajore.Folati, ose vitamina B6, është veçanërisht e bollshme në fasulet e zeza.Sistemi nervor mbështetet në folate për të prodhuar aminoacidet që i nevojiten për të funksionuar.Fasulet e zeza janë një burim jashtëzakonisht i pasur i mikromineralit molibden.Molibden i shërben qëllimit të dobishëm të zbërthimit dhe detoksifikimit të sulfiteve që gjenden në ushqime si sallatat dhe verërat.Shumë njerëz janë të ndjeshëm ndaj sulfiteve dhe mund të shkaktojnë rrahje të shpejta të zemrës, dhimbje koke ose çorientim kur konsumohen.
  Ekstrakti i fasules së zezë është një suplement i mrekullueshëm natyral për t'u zgjedhur, duke përmirësuar trupin tuaj nga brenda është jashtë.Është e mahnitshme që të gjitha këto suplemente të mrekullueshme janë në majë të gishtave tanë, të disponueshme për të na ndihmuar ne dhe trupin tonë.Nëse jeni në përpunimin e përmirësimit të makinës së mrekullueshme që ne e quajmë trupin e njeriut, provoni të shtoni këtë suplement dhe shikoni trupin tuaj të përgjigjet me gjumë më të mirë, memorie të përmirësuar, më pak stres dhe një këndvështrim pozitiv.

   

  Emri i produktit:Ekstrakt i bykut të fasules së zezë

  Emri Latin: Glycine Max L.

  Pjesa e përdorur e bimës: Farë/Garë

  Analiza:, Antocianinet: 10%-25% me HPLC

  Antocianidin: 10%-25% nga HPLC

  Ngjyra: Pluhur Deep Purple me erë dhe shije karakteristike

  Statusi i OMGJ-ve: Pa OMGJ

  Paketimi: në kazanët me fibra 25 kg

  Ruajtja: Mbajeni enën e pahapur në vend të freskët dhe të thatë, Mbajeni larg dritës së fortë

  Jetëgjatësia: 24 muaj nga data e prodhimit

   

  Funksioni

  1.Ekstrakti i lëvozhgës së fasules së zezë pluhur antocianin pluhur me funksionin e antioksidantit;

  2. Pluhuri i ekstraktit të lëvozhgës së fasules së zezë mund të zvogëlojë aktivitetin e oksidazës;

  3.Pluhuri i ekstraktit të lëvozhgës së fasules së zezë do të pengojë përthithjen e kolesterolit;

  4.Pluhuri i ekstraktit të lëvozhgës së fasules së zezë mund të përmirësojë simptomat e anemisë.

   

  Aplikacion:

  1. Aplikuar në fushën kozmetike, pluhur ekstrakt i lëvozhgës së fasules së zezë përdoret si lëndë e parë për të zbukuruar lëkurën;

  2. Aplikuar në fushën e ushqimit të shëndetshëm, pluhur pluhur ekstrakt i lëvozhgës së fasules së zezë përdoret si lëndë e parë për të rritur imunitetin.

  3. Aplikuar në fushën farmaceutike, pluhur ekstrakt i lëvozhgës së fasules së zezë përdoret si shtresë sheqeri.

   

   


 • E mëparshme:
 • Tjetër: