Shumicë Black Bean Hull Ekstrakt 25% anthocyanidins prodhuesit dhe furnizuesit | Tong Rui Bio-Tech

Black Bean Hull Ekstrakt 25% anthocyanidins

Përshkrim i shkurtër:

fasule e zezë ekstrakt fasule të përdorura zeza Glycine Max (l.) Merri. Seed si lëndë e parë, delikate dhe të nxjerrë me përdorimin e një procesi të veçantë, komponentet kryesore është lule misri - 3 - glucoside. fasule e zezë anthocyanin është nxjerrë nga zhvishem e zezë përdoret si një antioksidant i fuqishëm, i quajtur fasule e zezë pigment të kuq. Black Bean ekstrakt pluhur mund të përdoret si ushqim shëndetësor shtesë apo ngjyra natyrale.

ekstrakt Black Bean është një antioxidant super dhe sobë me yndyrë që është e lartë në folate, proteina dhe fibra. ekstrakt Black Bean është i njohur edhe si C3G. C3G është antioxidant në Ekstrakt bean zi që e bën atë efektiv. C3G, Cyanidin-3-glucoside, ka qenë në qendër të kërkimeve të kohëve të fundit hetues jo vetëm veprimtarinë e saj antioxidant, por edhe pronat e tjera shëndetësore të dobishme. Antioxidant është më e zakonshme në bimë dhe ushqime që kanë një pigment të errët, të tilla si fasule e zezë, oriz i zi, dhe fruta të ndryshme të errët dhe manaferrat. C3G është në fakt përgjegjës për turning off gjenin përgjegjës për ruajtjen yndyrë dhe pastaj kthehet në gjenin përgjegjës për metabolizmin yndyrë.


 • FOB Çmimi: US $0.5 - 2000 / KG
 • Min.urdhër Sasia: 1 KG
 • Furnizimi Aftësia: 10000 KG / në muaj
 • Porti: Shanghai / Pekin
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  fasule e zezë ekstrakt fasule të përdorura zeza Glycine Max (l.) Merri. Seed si lëndë e parë, delikate dhe të nxjerrë me përdorimin e një procesi të veçantë, komponentet kryesore është lule misri - 3 - glucoside. fasule e zezë anthocyanin është nxjerrë nga zhvishem e zezë përdoret si një antioksidant i fuqishëm, i quajtur fasule e zezë pigment të kuq. Black Bean ekstrakt pluhur mund të përdoret si ushqim shëndetësor shtesë apo ngjyra natyrale.

  ekstrakt Black Bean është një antioxidant super dhe sobë me yndyrë që është e lartë në folate, proteina dhe fibra. ekstrakt Black Bean është i njohur edhe si C3G. C3G është antioxidant në Ekstrakt bean zi që e bën atë efektiv. C3G, Cyanidin-3-glucoside, ka qenë në qendër të kërkimeve të kohëve të fundit hetues jo vetëm veprimtarinë e saj antioxidant, por edhe pronat e tjera shëndetësore të dobishme. Antioxidant është më e zakonshme në bimë dhe ushqime që kanë një pigment të errët, të tilla si fasule e zezë, oriz i zi, dhe fruta të ndryshme të errët dhe manaferrat. C3G është në fakt përgjegjës për turning off gjenin përgjegjës për ruajtjen yndyrë dhe pastaj kthehet në gjenin përgjegjës për metabolizmin yndyrë.

   

  Ekstrakti zi fasule mund të përmirësojë funksionin e trupit tuaj në shumë mënyra. Së pari është shëndetin tuaj të tretjes, si proteina dhe fibra do të promovojë ekuilibrin në rrugën e ndihmon tretjen e ushqimit për thithjen më të mirë dhe më efektive. Kjo ndarje edhe e ushqimit ndihmon në ekstreme zvogëloj në lidhje me marrjen e thjeshtë sheqer nga traktin e tretjes. Një rritje e sheqerit të thjeshtë aspirator të gjitha në të njëjtën kohë mund të prodhojë një të padëshiruar gozhdë të sheqerit në gjak. Mungesa e aspirator thjeshtë sheqerit mund të prodhojë një të shpejtë rënie të sheqerit në gjak. Ose ekstreme mund të mërzitur bilancin e sheqerit në gjak. Fasule e zezë janë të bollshme në fibra të tretshme, e cila është veçanërisht lloji i fije se është gjetur shumë të dobishme në uljen e niveleve të kolesterolit në gjak. Rreziqet ulur e sëmundjes koronare të zemrës dhe infarkt të dyja janë të lidhur me rritjen e konsumit te fibra të tretshme, veçanërisht nga bishtajore. Folate, ose vitaminë B6, është veçanërisht e bollshme në fasule të zeza. Sistemi nervor mbështetet në folate për të prodhuar aminoacidet ajo duhet të funksionojë. Fasule e zezë janë një burim jashtëzakonisht i pasur i molibden gjurmë mineral. Molibden shërben qëllimit të dobishme e thyer dhe detoksifikimin Sulfites gjetur në ushqime si sallata dhe verërat. Shumë njerëz janë të ndjeshëm ndaj Sulfites, dhe mund të shkaktojnë ato rrahje zemre të shpejtë, dhimbje koke ose disorientation kur konsumohet.
  Black Bean Ekstrakt është një e madhe të gjitha shtesë natyrore për të zgjedhur, duke përmirësuar trupin tuaj nga brenda është jashtë. Është e mahnitshme se të gjitha këto shtesa mrekullueshme janë në këshilla tona gisht, në dispozicion për ne dhe organet tona të ndihmojë. Nëse ju jeni në përpunimin e përmirësimit të makinës e mrekullueshme që ne e quajmë e njeriut të provoni trupit duke shtuar se kjo shtesë dhe të shikojnë përgjigjet më trupin tuaj me gjumë më të mirë, memorie të përmirësuar, më pak stres dhe një opinion pozitiv.

   

  Emri i produktit : Black Bean Hull Extract

  Emri Latin: Glycine Max L.

  Plant Pjesa Përdoret: Seed / Hull

  Shqyrtim:, Anthocyanins: 10% -25% me HPLC

  Anthocyanidin: 10% -25% me HPLC

  Color: Deep Purple pluhur me erë karakteristike dhe shije

  OMGJ Statusi: OMGJ pagesë

  Paketimi: në 25kgs bateri fibër

  Magazinimi: Mbani enë të pahapura në vend të freskët, e thatë, Mbani larg nga drita e fortë

  Jetëgjatësia: 24 muaj nga data e prodhimit

   

  funksion

  1.Black bean lëvozhgë ekstrakt anthocyanins pluhur pluhur me funksionin e antioksidant;

  2.Black pluhur bean lëvozhgë ekstrakt mund të reduktuar aktivitetin e oxidase;

  3.Black pluhur bean lëvozhgë ekstrakt do pengon thithjen e kolesterolit;

  4.Black bean zhvishem ekstrakt pluhur mund të përmirësojë simptomat e anemisë.

   

  Aplikacion:

  1.Applied në fushën e kozmetike, fasule e zezë zhvishem ekstrakt pluhur përdoret si lëndë e parë për të zbukuruar lëkurën;

  2.Applied në fushën e ushqimit të shëndetshëm, e zezë bean zhvishem pluhur ekstrakt pluhur përdoret si lëndë e parë për të rritur imunitetin.

  3.Applied në fushën farmaceutike, bathë zi lëvozhgë ekstrakt pluhur përdoret si sheqerit shtresë.

   

   


 • Previous:
 • Next: